O regionie

O REGIONIE

Les Orres to francuskie miasteczko położone w południowej części Alp Wysokich.


Jest to miejsce w którym każdy narciarz i snowboardzista może skorzystać z bardzo dobrych warunków narciarskich, słonecznej pogody oraz pięknych leśnych terenów. Dostępnych jest tam 100 kilometrów tras, pośród których każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Najdłuższa trasa wynosi aż 7,2 kilometra. Tereny narciarskie znajdują się na wysokości wahającej się od 1 550 do 2 720 m.n.p.m.

Les Orres Foto

REGION LES ORRES

Każda osoba, która zdecyduje się na wyjazd do Les Orres może liczyć na perfekcyjnie przygotowane trasy narciarskie, snowboardowe oraz biegowe. Dzięki niedalekim odległościom między stacjami i bardzo innowacyjnie rozbudowanej infrastrukturze, region Les Orres uważany jest za jeden z najlepszych kierunków narciarskich wybieranych przez turystów. Połączenie sportów zimowych z relaksem wśród pięknych zielonych krajobrazów, to jedno z największych atutów wypoczynkowych w tym francuskim miasteczku.


Głównymi stacjami w Les Orres są:

Bois Mean 1800

Centre Station 1650

Pramouton 1550

Les Orres foto

LES ORRES BOIS MEAN 1800

Les Orres Bois Mean 1800 –  to stacja położona na wysokości 1800 m.n.p.m. Jest to miejsce w regionie Les Orres, które zachęci do szusowania każdego narciarza i snowboardzistę na każdym poziomie zaawansowania. Najdłuższym zjazdem, w tym rejonie jest zjazd La Grande Cabane, który ma aż 6 kilometrów oraz 820 metrów różnicy poziomów. Osoby na wysokim poziomie zaawansowania mogą skorzystać z najtrudniejszego zjazdu, jakim jest L’Horrible, mający 730 metrów długości przy różnicy poziomów wynoszącej 325 metrów. Dla wielbicieli jazdy w głębokim śniegu poleca się tereny Grand Vallon oraz Lac de Saine Manguerite.


Dodatkowe atrakcje:

like Rezydencje w większości wyposażone są w kryty lub zewnętrzny podgrzewany basen

like Dostępność sklepów z francuskim sprzętem sportowym

like Możliwość skorzystania z kompleksowej opieki nad dziećmi

like Chętni na szkolenia mogą skorzystać z francuskiej szkółki narciarskiej

LESS ORRES 1800 FOTO

LES ORRES CENTRE STATION 1650

Les Orres Centre Station 1650 – to stacja położona na wysokości 1650 m.n.p.m. Jest to miejsce, w którym oprócz sklepów ze sprzętem sportowym i kasami wyciągów, proponuje również kompleksową opiekę dla najmłodszych od 6 miesiąca życia, wraz ze żłobkiem, przedszkolem i szkółką narciarską. Można tam znaleźć szeroką bazę noclegową w zróżnicowanych przedziałach cenowych oraz o różnym standardzie.


Dodatkowe atrakcje:

like Tor saneczkowy L‘Orrian Express o długości 700 metrów, który dostarcza niesamowitych wrażeń

like Karuzela dla dzieci na placu Hodoul

like Możliwość skorzystania z lodowisko dla dzieci

like Relaks w miejscowym SPA

like Kuligi z psim zaprzęgiem po okolicy

LES ORRES 1650 FOTO

LES ORRES PRAMOUTON 1550

Les Orres Pramouton 1550 – najniższa stacja narciarska w Les Orres. Już na pierwszy rzut oka Pramouton hipnotyzuje turystów pięknym krajobrazem i zabytkami tego właśnie regionu. Jest to miejsce dla osób mało wymagających narciarsko, bardziej nastawiających się na rekreacje ruchową, turystykę, wycieczki krajoznawcze oraz smaczne jedzenie w umiarkowanej cenie.


les orres Dodatkowe atrakcje:

like Piesze wycieczki z instruktorami Nordic Walking

like Zwiedzanie kościoła Eglise Sainte Marie Madeleine

like Spacery przez tereny Parku Narodowego Écrins

LES ORRES 1550

Główne miejscowości znajdujące się w okolicy, to Risoul, Vars i Pra Loup.


Risoul – jest to teren narciarski znajdujący się w odległości około 35 km od Les Orres położony na wysokości 1850 – 2750 m.n.p.m. W Risoul są dostępne 43 trasy o różnym stopniu trudności o łącznej długości 100 kilometrów tras, gdzie jest 17 wyciągów dostępnych dla narciarzy i snowboardzistów.


Vars – jest to teren narciarski znajdujący się w odległości około 38 km od Les Orres położony na wysokości 1650 – 2750 m.n.p.m. W Varsie są dostępne 72 trasy o różnym stopniu trudności o łącznej długości 100 kilometrów tras gdzie jest 26 wyciągów dostępnych dla narciarzy i snowboardzistów.


Pra Loup – jest to teren narciarski znajdujący się w odległości około 70 km od Les Orres położony na wysokości 1550 – 2500 m.n.p.m. W Pra Loup jest dostępnych 50 tras o różnym stopniu trudności o łącznej długości 90 kilometrów tras, gdzie jest 19 wyciągów dostępnych dla narciarzy i snowboardzistów.

Telefon

INFOLINIA OGÓLNA 52 307 66 88

Telefon

NOWI KLIENCI 533 747 894
533 781 203

Telefon

REZERWACJE VAL DI SOLE 570 639 729